![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_3.jpg)
Εντός έδρας ήττα για τον Εθνικό μας
Η 4η αγωνιστική της National League 2 ολοκληρώθηκε χθες βράδυ με μία κακή ήττα για την ομάδα μας. Ο Εθνικός δεν κατάφερε να επικρατήσει επι του Ναυάρχου Βότση, με αποτέλεσμα να λήξει ο αγώνας 69-79.
Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν ισορροπημένο 20-23. Η αντίπαλη ομάδα πήρε μεγαλύτερο προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο κάνοντας το +6 στο ημίχρονο.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Εθνικός μείωσε στον έναν με 52-53, ωστόσο στην τελευταία περίοδο ο Ναύαρχος Βότσης πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 69-79.
Εθνικός Λαγυνών(Καραγιαννίδης-Σαββίδης): Γιώρτσιος 8(2), Σεφερίδης 16(1), Γαϊτάνης 8(2), Σαμαράς 14(1), Ντινάκης 10, Φωτιάδης Η. 2, Ιατρίδης 5, Δημάκης 3(1), Γκοτζαμανίδης, Χατζηϊωάννης 1, Φωτιάδης Ι. 2.
Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης-Μήτσικας): Τσαχτσίρας 13, Καζαμίας 10, Γιαννίκος 10(1), Επαμεινώνδας 21(3), Χατζηλάμπρου 8(1), Πουρλίδας 8, Κασιάνος 5, Πατεράκης 4, Φωτιάδης, Κοτσαπουϊκίδης.
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_1-1024x577.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_2-1024x577.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_3-1024x577.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_4-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_5-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_6-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_7-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_8-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_9-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_10-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_11-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_12-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_13-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_14-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_15-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_16-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_17-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_18-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_19-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_20-1024x576.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23_21-1024x577.jpg)
![](https://ethnikoslaginonbc.gr/wp-content/uploads/2023/11/Εθνικος-Βοτσης-12.11.23-1024x577.jpg)