loader image

Εντός έδρας ήττα για τον Εθνικό μας

Η 4η αγωνιστική της National League 2 ολοκληρώθηκε χθες βράδυ με μία κακή ήττα για την ομάδα μας. Ο Εθνικός δεν κατάφερε να επικρατήσει επι του Ναυάρχου Βότση, με αποτέλεσμα να λήξει ο αγώνας 69-79.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν ισορροπημένο 20-23. Η αντίπαλη ομάδα πήρε μεγαλύτερο προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο κάνοντας το +6 στο ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Εθνικός μείωσε στον έναν με 52-53, ωστόσο στην τελευταία περίοδο ο Ναύαρχος Βότσης πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 69-79.

Εθνικός Λαγυνών(Καραγιαννίδης-Σαββίδης): Γιώρτσιος 8(2), Σεφερίδης 16(1), Γαϊτάνης 8(2), Σαμαράς 14(1), Ντινάκης 10, Φωτιάδης Η. 2, Ιατρίδης 5, Δημάκης 3(1), Γκοτζαμανίδης, Χατζηϊωάννης 1, Φωτιάδης Ι. 2.

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης-Μήτσικας): Τσαχτσίρας 13, Καζαμίας 10, Γιαννίκος 10(1), Επαμεινώνδας 21(3), Χατζηλάμπρου 8(1), Πουρλίδας 8, Κασιάνος 5, Πατεράκης 4, Φωτιάδης, Κοτσαπουϊκίδης.