loader image

#finalscore Εθνικος Λαγυνων – Ναυαρχος Βοτσης 67-74

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο από τον κόσμο των Λαγυνών, ο Εθνικός μας πάλεψε μέχρι τελευταίας πνοής για την παραμονή του στη National League 2 ( Γ Εθνική). Καθόλη τη διάρκεια του αγώνα οι αθλητές της ομάδας καταθέταν την ψυχή τους.

Το κακό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 11-27 μας κόστισε μετέπειτα σε δυνάμεις  κατά την διάρκεια του αγώνα. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Εθνικός πάλεψε και έφερε το σκορ στο 41-47. Με το 4οδεκάλεπτο να γίνεται η ανατροπή στα μέσα της περιόδου και η ομάδα μας πέρασε μπροστά με 56-54.

Η κακή διαιτησία όμως φρόντισε να επαναφέρει το σκορ υπερ. του Ναύαρχου Βότση δίνοντας συνεχώς επιθετικά φάουλ. Λίγα δευτερόλεπτα πριν τελειώσει ο αγώνας ο αθλητής μας Θανάσης Γιώρτσιος τραυματίστηκε σοβαρά αλλά η διαιτησία συνέχισε κανονικά τον αγώνα μέχρι την λήξη του.

Θα θέλαμε να συγχαρούμε την ομάδα του Ναύαρχου Βότση αρχικά για την νίκη και παραμονή τους αλλά και για το όλο τους εγχείρημα φέτος. Είναι πολύ ευχάριστο να βλέπουμε τόσο νεανικές ομάδες στα πρωταθλήματα. Έπειτα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κόσμο που ήταν εκεί μέχρι το τέλος ως ο 6ος παίκτης μας και μας στήριξε. Τέλος του χορηγούς που είναι δίπλα μας σε κάθε μας βήμα. Περαστικά και γρήγορη ανάρρωση στον Αθλητή μας Θανάση Γιώρτσιο.

Δεκάλεπτα: 11-27, 19-34, 41-47, 67-74

Εθνικός Λαγυνών (Ροδάς-Μισιρλόγλου): Γιώρτσιος 7(2), Σεφερίδης 12, Γκαβέζος 17(2), Γαϊτάνης, Σαμαράς 6(2), Δημητρακάς 6, Ντινάκης 15(2), Φωτιάδης, Ιατρίδης 4, Δημάκης.

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης-Μήτσικας): Τσαχτσίρας 4, Καζαμίας 10(1), Γιαννίκος 6(1), Επαμεινώνδας 18(3), Χατζηλάμπρου, Βασιλάκης, Πουρλίδας 4, Πατεράκης 30(3), Φωτιάδης 2, Κασιάνος, Βενετίδης.