loader image

#FinalScore Playoff game three Εθνικος Λαγυνων – Μακαμπη 63-54

Την πρόκριση στον τελικό για τα play off της Α’ ΕΚΑΣΘ πήρε ο Εθνικός μας , ο οποίος κέρδισε την ομάδα της Μακαμπή με σκορ 63-54 . Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε όπως θα έπρεπε τον αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ .

Στη δεύτερη περίοδο, κάνοντας αντεπίθεση διαρκείας, πέρασε μπροστά και έκλεισε το ημίχρονοπροηγούμενη με 35-30. Στο δεύτερο ημίχρονο διατήρησε το προβάδισμα, αύξησε την διαφορά μέχρι και 15 πόντους.

Στους τελικούς των play off ο Εθνικός μας θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη ομάδα της Νέας Ραιδεστού με τις επιμέρους νίκες να είναι σε ισορροπία (1-1) , ξεκινώντας η σειρά τη Δευτέρα 12 Ιουνίου και ώρα 21:00 στο Ethnikos Laginon Sports Arena

Δεκάλεπτα: 12-16, 35-30, 52-43, 63-54

Εθνικός Λαγυνών (Καραγιαννίδης-Μυσιρλόγλου): Γιώρτσος 10(3), Φωτιάδης 4(1), Καδής 12(3), Μπατάκας 3, Σεφερίδης 9, Λύτας 17(4), Δημάκης, Ιατρίδης 8,  Χρηστίδης, Καραφεύγας, Μαρκίδης.

Μακαμπή (Γεωργάκας-Αποστόλου): Σισμάνης 9, Παπακωνσταντίνου, Μούτσιος 4, Χατζηλαμπρινός 12, Αρούχ 14(2), Θεολόγης 6, Εσιρπέογλου 2, Κουρκουνάσιος 2, Βαριδιανάκης, Λυχριδάς, Κλουντζός 5(1).